Diş estetiği, diş ve dişeti yapısındaki fonksiyonel sorunlardan ziyade, estetik görünüm ile ilgili problemlere odaklanan bir tedaviler bütünüdür. Gülüş anında yüz, dudak ve diş ve dişetlerinin uyumu dikkate alınarak gerçekleştirilen diş estetiği ve gülüş tasarımı hastanın beklentileri ve talepleri doğrultusunda şekillendirilir.
Diş estetiği ücretleri, estetik düzenlemeler için yapılması gereken tedavilere göre belirlenir. Gülüş tasarımı kapsamında uygulanan tedaviler şöyledir:
Ortodonti tedavileri,
Protez ve kaplama tedavileri,
Diş kanal tedavisi,
Diş temizleme ile ilgili uygulamalar,
Diş beyazlatma,
Dişeti tedavileri,
İmplant tedavisi
Estetik diş hekimliği multidisipliner bir yaklaşım gerektirdiği gibi, hastanın beklenti ve talepleri de oldukça önemlidir. Hem gülüş anında dişlerin estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamak hem de fonksiyonel bozuklukları gidermek için tedaviler daha kapsamlı şekilde uygulanabilir. Gülüş estetiği fiyatları, hastaya uygulanacak tedavilere göre belirlenir. Örneğin hastanın ortodonti ve diş eksikliği ile ilgili bir tedaviye ihtiyacı yoksa; diş kaplama ve temizleme tedavileri ile daha estetik bir görünüm sağlanabilir. Bu durumda hem tedavinin süresi azalır hem de ücretlendirme daha düşük olur. Ancak kapsamlı tedavilerin gerekli olduğu durumlarda tedavi süresi 1 yıla kadar uzayabildiği gibi, diş estetiği fiyatları da bu kapsamda artış gösterecektir.
Gülüş Tasarımı Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Gülüş tasarımı fiyatları, uygulanacak tedavilere göre şekillendiği gibi; diş beyazlatma ve diş taşı temizliği ile gülüş sırasındaki görünüm düzeltilebilir. 2020 İzmir diş beyazlatma ve diş taşı temizliği fiyatları şöyledir:
Detartraj (Diş Taşı Temizliği – Tek Çene): 185,00 TL
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Diş ): 155,00 TL
Diş Ağartma (Beyazlatma – Alt-Üst Çene): 1.100,00 TL
Estetik ve dikkat çekici bir gülüşe sahip olmak için uygulanması gereken tedaviler kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Diş estetiği ve fonksiyonel bozuklukların giderilmesi için hangi tedavilere ihtiyaç duyduğunuzu klinik muayene sonrasında öğrenebilirsiniz. Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği ile iletişime geçerek gülüş estetiği kapsamında uygulanan tedaviler ve fiyatlandırma hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Leave a Reply

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com